STAR TREK
 Star Trek > různé > odkazy   

22.6.2024, 01:38
<<< domů

seriál Andromeda
Podpořte vysílání slavné sci-fi ságy!
(Klikni pro vstup na stránku kampaně)Star Trek na webu: zajímavé stránky
-
Toto je archiv rubriky Star Trek na webu, která vám každý týden v krátkosti představuje jednu zajímavou českou nebo zahraniční internetovou stránku o Star Treku. Pokud víte o zajímavé stránce, která by sem měla patřit, můžete na ni poslat odkaz; podmínkou je alespoň minimální zastoupení původní série Star Treku.

  Hvězdná flotila 
  Valeris, 20.10.2002 
Pod adresou www.hvezdnaflotila.cz se skrývá přesně to, co říká název: česká oblastní pobočka Hvězdné flotily. Pokud vás hned na úvod nevyděsí blikající signál červeného poplachu (ale to by neměl, internet je riziková oblast a nebezpečí tu číhá na každém rohu), otevře se před vámi svět, do kterého nemá přístup každý: svět Hvězdné flotily. Dozvíte se, jak se dostat na Akademii a stát se praporčíkem (soudě z testů to není snadné, ale rozhodně je to zábava). V sekci Astrometriky se dočtete spoustu informací o vesmíru a jeho uspořádání, v databázi si můžete přečíst o mimozemšťanech a vesmírných lodích - a to je teprve začátek, protože česká sekce Hvězdné flotily se díky snahám svého velitele komodora Leian neustále rozrůstá. Je škoda, že se trochu málo zabývá výzkumem historie (čti "původním Star Trekem" :)) - ale přehršel všeobecných informací to bohatě vynahrazuje.

  Guide to animated Star Trek 
  Valeris, 13.10.2002 
Pár let po skončení hraného Star Treku bylo rozhodnuto natočit animované pokračování. Z tohoto podniku vzešlo dvacet dva půlhodinových animovaných epizod, s nimiž se můžete seznámit i v naší sekci Epizody. Pokud však toužíte po hlubším pohledu do fascinujícího světa animovaného Star Treku, je tu pro vás dnes již klasická stránka Guide to animated Star Trek. Jak název napovídá, stránka je zasvěcena výhradně animovanému Star Treku. Jde opravdu do hloubky a zabývá se všemi aspekty animované série, od epizod přes mimozemské rasy a vesmírná plavidla až k hlavním postavám a ještě spouště dalších věcí.

  Al Batani 
  Valeris, 6.10.2002 
Server Al Batani patří k nejstarším dosud fungujícím českým internetovým stránkám o ST a je to vůbec první stránka na českém internetu, která byla opatřena přehledným a funkčním designem ve stylu LCARS (tedy ve stylu grafického uživatelského rozhraní počítačů v moderních pokračováních Star Treku). Na tom samozřejmě ani tak nezáleží - daleko důležitější je pro čtenáře skutečnost, že Al Batani nabízí obsáhlé informace prakticky ze všech odvětví Star Treku: v hlavním menu, které je pojato stylem palubního počítače lodi Al Batani (odtud název), tu vedle sebe najdete například detailní nákresy uniforem Flotily i celé řady mimozemšťanů, pozemské i mimozemské vesmírné lodě, počítačové hry ze světa Star Treku a hromady a hromady dalších informací, zajímavostí a údajů. Projekt je svébytně pojatý, stojí tak trochu mimo hlavní proud a nemá za cíl někomu konkurovat - není to žádný nástroj mocenského boje mezi fanoušky, ale kvalitní server, dělaný s radostí a především pro radost.

  Starship Schematics Database 
  Valeris, 26.9.2002 
Starship Schematics Database je opravdu vyjímečný projekt. Klade si za úkol shromáždit nákresy všech vesmírných lodí ze Star Treku, ať už těch ze seriálů a filmů, nebo těch, které se objevily v knihách nebo byly navrženy fanoušky. Všechny nákresy jsou černobílé, velká většina z nich zahrnuje pohledy z boku, zhora a zepředu. Nákresy si nedělají nárok na absolutní přesnost, ale zato zde lze najít i ty nejbizarnější verze lodí - a to nejen Federace, ale i Klingonů, Romulanů a mnoha jiných mimozemských ras. Během let se stránka stala hlavní zastávkou všech milovníků kosmických plavidel ze Star Treku - a komu by to nestačilo, přes adresu www.shipschematics.net se může dostat i na sekce věnované seriálům Babylon 5, Battlestar Galactica nebo Space Cruiser Yamato.

  Diskusní server StarNET 
  Valeris, 15.9.2002 
Český diskusní server StarNET je prvním projektem podobného druhu u nás - je zaměřen totiž hlavně a především na diskuse o Star Treku a jeho moderních pokračováních. Je založený na neustále zlepšovaném vlastním engine, jehož jádrem je kontaktní databáze všech uživatelů - máte tak snadno možnost najít si nové přátele podle toho, na jaké chaty chodí, zda užívají ICQ, odkud jsou a jakou sérii či postavu mají nejraději. Diskuse jsou rozděleny do tematických skupin, nechybí samozřejmě ani skupina ryze nestartreková. Jako takový malý bonus nabízí StarNET i interní poštu mezi uživateli. Tak jako u všech diskusních serverů, i na StarNETu se vyskytuje určité procento hlupáků a ignorantů - je to ovšem více než bohatě vyváženo možností setkat se a popovídat si s desítkami zajímavých lidí.

  Star Trek in Sound and Vision 
  Valeris, 8.9.2002 
Star Trek in Sound and Vision je báječná stránka pro všechny milovníky obrázků: obsahuje stovky a stovky obrázků nejen z klasického Star Treku, ale i z navazujících šesti celovečerních filmů a všech moderních seriálů a filmů, inspirovaných světem Star Treku. Obrázky jsou poměrně kvalitní, zamýšlené jako pozadí na pracovní plochu - většina jich je ale bohužel jen ve formátu 800x600 nebo menším.
Kromě obrázků obsahuje stránka i obrovskou kolekci zvuků, nejen znělky a hudební motivy, ale též různé citáty a hlášky (vše samozřejmě v angličtině). Máte tak možnost poslechnout si například roztomilý přízvuk Montgomeryho Scotta nebo charismatický hlas Khana Singha. Ne že by nebyly na světě důležitější věci, ale potěší to - zvlášť, když si člověk jako startovací zvuk do Windows nastaví Pikovo "Z každé klece je cesta ven - a já ji najdu!" :)

  Star Trek: Sickbay 
  Valeris, 1.9.2002 
Star Trek: Sickbay je velmi obsáhlá, komplexní a pravidelně aktualizovaná stránka, kde najdete nejen pečlivě sepsaná data o všech sériích a filmech Star Trek (tedy i o nových pokračováních), ale i některé poněkud bizarní záležitosti (například obrazový přehled všech žen na Kirkově Enterprise s poznámkou, zda si s nimi kapitán začal nebo ne). Pokud klasický Star Trek není zrovna váš šálek tranyi, rozhodně si budete chtít tuto stránku přidat mezi oblíbené - je tu dost věcí ke čtení i pro ty, kteří mají z Kirka vyrážku a při shlédnutí triků šedesátých let upadají do anafylaktického šoku.[nahoru][domů][kontaktní mail]
Star Trek - by Desilu studios
 Poslední úprava 01.01.1970 
 Design, content & idea © ToS (The only StarTrek) team 2002