STAR TREK
 Star Trek > různé > nezařazené články   

23.5.2024, 18:15
<<< domů

seriál Andromeda
Podpořte vysílání slavné sci-fi ságy!
(Klikni pro vstup na stránku kampaně)nezařazené články
-
Historie

Cony z Asimovova pohledu
esej od Isaaca Asimova, 10.9.2002
Dalším z řady dobových materiálů o Star Treku je krátký esej Isaaca Asimova o tom, jak na něj působili tehdejší fanoušci Star Treku a jejich srazy.

Matt Jefferies: Postavil jsem Enterprise!
Valeris, 2.9.2002
Roddenberry si byl prakticky jistý jen jedinou věcí: že za žádnou cenu nechce, aby Enterprise připomínala nějakou raketovou loď ze šedesátých let. "Popsal mi smíšenou posádku sto až stopadesáti lidí, cestujících vnějším vesmírem fantastickou, neslýchanou rychlostí a bez toho, aby si museli lámat hlavu s gravitací. Přímo zdůraznil, že nechce žádná kormidla, křidélka, žádné kouřové stopy, plameny trysek, prostě žádnou raketu." To a ještě více o vzniku Enterprise z pohledu jejího tvůce Matta Jefferiese si můžete přečíst v tomto článku.

Matt Jefferies podruhé: Zrození Galilea
Valeris, 16.9.2002
Účelem raketoplánu je, z hlediska televizního dramatu, izolovat uzavřenou skupinu hlavních hrdinů v pomalu se pohybujícím plavidle a umožnit tak rozvoj příběhu založeného na interakci malé skupiny postav v krizové situaci. Třebaže Gene Roddenberry doufal, že používáním transportéru ušetří a výroba raketoplánu ani nebude nutná, nakonec se ukázalo, že se bez něj Star Trek neobejde - objevil se scénář dílu, který bez raketoplánu prostě natočit nešlo.
O tom, jak vznikal raketoplán Galileo a jak to s ním nakonec dopadlo si můžete přečíst v tomto článku.

Recenze

Video: Když se Khan rozzlobí
Valeris, 1.9.2002
Zaujal vás příběh eugenického diktátora Khana, který jsme mohli vidět minulý týden na ČT? Máte možnost zjistit, co se s ním a jeho přáteli vlastně stalo - v celovečerním filmu Khanův hněv, který nedávno vyšel na videokazetách.

Klasika nejklasičtější: nejlepší díly druhé řady
Valeris, 26.10.2002
Druhá řada Star Treku obsahuje snad největší procento nejlepších - a zároveň typicky "trekových" - epizod. Seriál má už za sebou dětské nemoci první řady a nalezl vlastní styl (často charakterizovaný jako "bizarní směs humoru a napětí"), ale krizi třetí řady má teprve před sebou. Dalo by se tedy říct, že v následujícím půlroce nás čeká to nejlepší, co bylo ve Star Treku natočeno.
Abyste měli povědomí o těch dílech, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, je tu pro vás jejich stručný přehled s hodnocením - subjektivní, ale zasvěcený průvodce po nejlepších epizodách druhé řady.

Ostatní

Vítáme Páju Čechova
Valeris, 4.10.2002
Milovaný, obdivovaný, zatracovaný i nenáviděný mladík s ruským přízvukem a účesem na Ivánka - praporčík Pavel Andrejevič Čechov, zelenáč z Akademie, čerstvě převelený ze strojovny na můstek a předurčený stát se jednou z naprosto nejpopulárnějších postav Star Treku. Seznamte se s pozadím vzniku této kuriózní figurky, která se nijak netají svým přesvědčením, že o veškerý kulturní i technický pokrok lidstva se zasloužili Rusové.

Exeter: první nový Star Trek za třicet let
Valeris, 20.12.2002
Včera měl slavnostní premiéru film Starship Exeter: The savage empire, který vypráví příběh lodi USS Exeter (NCC-1706) při návštěvě domovské planety Andoriánů. Exeter má za úkol vyzvednout na Andoru životně důležitou vakcínu proti canopskému moru. Vše se však nebývale zkomplikuje a posádka Exeteru, která je z velké části složená z čerstvých absolventů Akademie, zažije nejednu horkou chvilku.

Dnes vám StarTrek.CZ jako první v ČR přináší podrobnější informace o tomto vyjímečném projektu, který je mnohými zahraničními fanoušky (zvlášť ve světle neúspěchu posledního oficiálního novotrekového filmu Nemesis) prohlašován za "první opravdový Star Trek bez posádky kapitána Kirka".


[nahoru][domů][kontaktní mail]
Star Trek - by Desilu studios
 Poslední úprava 01.01.1970 
 Design, content & idea © ToS (The only StarTrek) team 2002