STAR TREK
 Star Trek > seriál >  informace o epizodách   

Seriál
Postavy
> Epizody
Svět
Tvůrci
22.6.2024, 01:53
<<< domů

seriál Andromeda
Podpořte vysílání slavné sci-fi ságy!
(Klikni pro vstup na stránku kampaně) 3. 
 ŘADA  
Premiéra: 25.10.1968
SD: 4385.3
 56. 
 SPECTRE OF THE GUN 
Enterprise byla vyslána navázat kontakt s cizí civilizací Melkotů. Když se jí do cesty postaví výstražná bóje, Kirk se rozhodne varování nerespektovat - a Melkoti se rozhodnou dát mu pořádnou lekci. Náhle se spolu s kolegy ocitne v poněkud surrealistické verzi Divokého západu, která vypadá jako vytažené z jeho nočních můr.
Premiéra: 20.12.1968
SD: 4372.5
 57. 
 ELAAN OF TROYIUS 
Enterprise převáží barbarskou vládkyni planety Elas na její svatbu, která má ukončit nepřátelství mezi planetami Elas a Troyius. Je mimořádně důležité, aby byl v této oblasti uzavřen mír - poslední dobou o ni totiž začali jevit zájem Klingoni a vnitřní rozepře jsou doslova vodou na jejich mlýn.
Premiéra: 4.10.1968
SD: 4842.6
 58. 
 THE PARADISE SYNDROME 
Enterprise narazí na půvabnou planetu zemského typu, která je vážně ohrožena srážkou s asteroidem. Průzkum povrchu odhalí osídlení: neznámý kmen severoamerických Indiánů. Těžko říct, kde se tu vzali - ale pokud se nepodaří odklonit asteroid, hrozí jim nepochybně smrt.
Premiéra: 27.9.1968
SD: 5031.3
 59. 
 THE ENTERPRISE INCIDENT 
Kapitán Kirk, ovlivněný stresem z dlouhodobé služby, zavede Enterprise na nepřátelské území: za hranice romulanské neutrální zóny. Než se podaří uniknout, loď padne Romulanům do rukou a zdá se, že je se vším konec - zvlášť když se Spock přidá k nepříteli a zradí své kolegy.
Premiéra: 11.10.1968
SD: 5029.5
 60. 
 AND THE CHILDREN SHALL LEAD 
Rutinní návštěva planety Triacus odhalí, že dospělí obyvatelé tamní vědecké kolonie jsou mrtví - spáchali sebevraždu. Jejich děti jsou ovšem stále naživu a dokonce se zdá, že se jich nedávná smrt rodičů nijak zvlášť nedotkla. Kirkovi nezbývá než vzít děti na Enterprise - ale celá věc se mu ani trochu nelíbí.
Premiéra: 20.9.1968
SD: 5431.4
 61. 
 SPOCK'S BRAIN 
Uprostřed hlubokého vesmíru se na můstku Enterprise objeví tajemná návštěvnice, půvabná mladá žena. Všichni na můstku upadnou do bezvědomí a když se proberou, zjistí, že mimozemšťanka s sebou odnesla jednu velice důležitou věc: Spockův mozek.
Premiéra: 18.10.1968
SD: 5031.3
 62. 
 IS THERE IN TRUTH NO BEAUTY? 
Na Enterprise má proběhnout zvláštní experiment: pilotáž s využitím navigačních schopností nehumanoidních mimozemšťanů, Medusanů. Půvabná pozemská vědkyně, doprovázející medusanského vyslance na jeho cestě, si vůbec nedělá hlavu s tím, že jediný pohled na něj způsobí člověku šílenství.
Premiéra: 6.12.1968
SD: 5121.0
 63. 
 THE EMPATH 
Enterprise má evakuovat pozemské dva vědce z vědecké stanice v soustavě Minara, jejíž slunce se má změnit v novu. Ukáže se ale, že oba vědci někam zmizeli - podle záznamů bezpečnostní kamery jako by se rozplynuli ve vzduchu. Kirk, Spock a McCoy ale ještě netuší, že jim se má stát totéž.
Premiéra: 15.11.1968
SD: 5693.4
 64. 
 THE THOLIAN WEB 
Enterprise najde další zbloudilou loď Federace, USS Defiant, jak pluje neřízená napříč neprozkoumanou oblastí vesmíru. Když se kapitán Kirk s výsadkem přenese na palubu Defiantu, odhalí příčinu jeho zkázy. Je ale příliš pozdě na to, aby se ještě sám stačil zachránit.
Premiéra: 8.11.1968
SD: 5476.3
 65. 
 FOR THE WORLD IS HOLLOW,
  AND I HAVE TOUCHED THE SKY 

Vesmírem se řítí obrovský asteroid na kolizním kursu s hustě osídlenou planetou Federace. Průzkum asteroidu odhalí, že je kupodivu také obydlený a že to vůbec není nějaké zbloudilé vesmírné smetí. Možná dokonce, že se v něm skrývají odpovědi na některé složité otázky.
Premiéra: 1.11.1968
SD: ne
 66. 
 THE DAY OF THE DOVE 
Enterprise reaguje na nouzové volání kolonistů Federace na planetě Beta XII-A, kteří byli napadeni Klingony. Vychází však najevo, že na planetě žádná kolonie není a nikdy nebyla. Je tu pouze jeden po zuby ozbrojený klingonský křižník, který byl rovněž přivolán nouzovým voláním - ovšem od klingonských kolonistů.
Premiéra: 22.11.1968
SD: 5784.0
 67. 
 PLATO`S STEPCHILDREN 
Enterprise zachytí nouzové volání, dožadující se lékařské pomoci. Na planetě, odkud signál vychází, najde výsadek zvláštní kulturu: žijí zde mimozemšťané, kteří kdysi při návštěvě na Zemi studovali Platónovo učení. Byli jím natolik fascinováni, že založili svou společnost na jeho principech. Ne vše ale pochopili tak, jak velký filosof zamýšlel.
Premiéra: 29.11.1968
SD: 5710.5
 68. 
 WINK OF AN EYE 
Obyvatelé planety Scalos zoufale potřebují pomoc, ale nedokáží navázat kontakt. V takové situaci nemohou než využít všech dostupných prostředků, dokonce i bez svolení možných zachránců. Stanou se muži z Enterprise proti své vůli spasiteli vymírající civilizace?
Premiéra: 24.1.1969
SD: ne
 69. 
 THAT WHICH SURVIVES 
Enterprise nalezne pustou planetu pozemského typu, která není geologicky tak úplně v pořádku. Na povrch se vydává výsadek, aby provedl bližší průzkum. Brzy však začne být zjevné, že návštěvníci zde nejsou vítáni. Výsadku se do cesty postaví nepřekonatelná překážka: pozoruhodně krásná žena, která dokáže zabíjet dotykem.
Premiéra: 10.1.1969
SD: 5730.2
 70. 
 LET THAT BE YOUR LAST BATTLEFIELD 
Na palubu Enterprise se dostanou dva muži - jeden žádá o azyl a druhý požaduje vydání toho prvního. Kdo vlastně jsou - zločinec a policista, nebo bojovník za svobodu a agent totalitní vlády? A není to po všech těch letech, kdy jeden druhého s nenávistí pronásledují napříč vesmírem, už víceméně jedno?
Premiéra: 3.1.1969
SD: 5784.0
 71. 
 WHOM GODS DESTROY 
Chovanci sanatoria Elba II, posledního blázince ve Federaci, se vzbouřili. Bohužel si k tomu vybrali právě okamžik, kdy Kirk a Spock přivezli lék, který by je mohl uzdravit. Nyní jsou naši hrdinové místo zachránců sami vězni v rukou šílenců, vedených mužem, který kdysi plánoval vyhlazení celé planety.
Premiéra: 17.1.1969
SD: 5784.0
 72. 
 THE MARK OF GIDEON 
Kapitán Kirk se transportuje na planetu Gideon, kde má s tamní vládnou projednat možnosti jejího přijetí do Federace. Něco se ovšem pokazí - kapitán Kirk na Gideon nikdy nedorazí. Namísto toho se objeví někde úplně jinde: zpět na palubě Enterprise, kde ale není ani stopa po zbytku posádky.
Premiéra: 31.1.1969
SD: 5725.3
 73. 
 THE LIGHTS OF ZETAR 
Enterprise se blíží k Memory Alfa - ústřední databance Federace, kam veze nové přístroje a vybavení. Oblast je ale zasažena jakousi energetickou bouří, v jejímž důsledku je celé zařízení Memory Alfa zničeno a všichni pracovníci zahynou. Ovlivněna je i Enterprise a též žena, do níž se nedávno zamiloval Scotty.
Premiéra: 28.2.1969
SD: 5818.4
 74. 
 THE CLOUDMINDERS 
Na planetě Ardana, která je členem Federace, se nacházejí bohatá ložiska zienitu - minerálu, který je nezbytně nutný k léčbě epidemie na Meraku II. Je proto logické, že Enterprise pro zienit zamíří právě sem. Ukáže se ale, že Ardaňané v žádosti o přijetí do Federace cosi zatajili: zienit nechávají těžit otroky...
Premiéra: 21.2.1969
SD: 5832.3
 75. 
 THE WAY TO EDEN 
Enterprise pronásleduje ukradenou loď (křižník jménem Aurora), které se zmocnila skupinku podivných asociálů - jakýchsi kosmických hippies, pátrajících po mýtické planetě Eden. Když motory pronásledované lodi explodují, nemá Kirk jinou možnost než přijmout "květinové děti" na palubu. To ovšem pořádně zamíchá zavedeným řádem.
Premiéra: 14.2.1969
SD: 5843.7
 76. 
 REQUIEM FOR METUSELAH 
Pátrání po nezbytně nutném léčivu přivede Enterprise na soukromou planetu Holberg 917-G, kde žije tajemný starý muž ze Země. Sám obývá celou planetu, obklopen pouze supervýkonnými roboty - a nemá rád návštěvy. Má totiž oprávněné obavy, že by mohl někdo odhalit jeho tajemství.
Premiéra: 7.3.1969
SD: 5906.4
 77. 
 THE SAVAGE CURTAIN 
Při průzkumu zdánlivě pusté planety Excalbia se na palubu Enterprise dostaví značně neobvyklá návštěva: president Abraham Lincoln. Ten pozve Kirka a Spocka na návštěvu planety - čímž začne dobrodružství, kterému by se oba raději vyhnuli. Byli totiž vybráni, aby bojovali na straně sil dobra proti největším zloduchům historie...
Premiéra: 14.3.1969
SD: 5943.7
 78. 
 ALL OUR YESTERDAYS 
Enterprise přichází varovat obyvatele planety Sarpeidon, jejíž slunce se má změnit v novu. Při výsadku na povrch však lidé z Enterprise zjišťují, že obyvatelé planety už odešli - někam, kde by je nikdo nehledal a kam není radno je následovat.
Premiéra: 3.6.1969
SD: 5298.5
 79. 
 TURNABOUT INTRUDER 
Janice Lester vždy chtěla velet vesmírné lodi, ale neprošla testy. Tehdy začala nenávidět svého přítele Jima Kirka, kterému se to povedlo. Nyní, po letech pracuje jako xenoarcheoložka v hlubinách vesmíru - a dostává se jí do rukou objev, díky němuž má šanci vše změnit...
první řada  |  druhá řada  |  třetí řada  |  animovaná série  |  filmová série

 Sekce: epizody 
[nahoru][domů][kontaktní mail]
Star Trek - by Desilu studios
 Poslední úprava 01.01.1970 
 Design, content & idea © ToS (The only StarTrek) team 2002