STAR TREK
 Star Trek > seriál >  informace o epizodách   

Seriál
Postavy
> Epizody
Svět
Tvůrci
23.5.2024, 16:36
<<< domů

seriál Andromeda
Podpořte vysílání slavné sci-fi ságy!
(Klikni pro vstup na stránku kampaně) 2. 
 ŘADA  
Premiéra: 27.10.1967
HvD: 3018.2
 30. 
 CATSPAW 
Při průzkumu planety Pyris VII nalezne výsadek středověký hrad, zabydlený čarodějkou a černokněžníkem. Lidé z Enterprise se dostávají do moci černé magie, nebo to alespoň tak vypadá. Než se Kirk a Spock budou moci postavit svým protivníkům, budou se muset nejprve vypořádat s vlastním strachem.
Premiéra: 10.11.1967
HvD: 3219.4
 31. 
 METAMORPHOSIS 
Raketoplán Galileo se vrací na Enterprise, ale je vychýlen z kursu neznámým vlivem a přinucen přistát na nedaleké planetě. Zde lidé z Enterprise ke svému překvapení naleznou Zeframa Cochrana, vynálezce mezihvězdného pohonu, který je už sto let považován za mrtvého. Nevypadá ani trochu mrtvě - naopak je ve velmi dobrém stavu a má společnost.
Premiéra: 1.12.1967
HvD: 3497.2
 32. 
 FRIDAY`S CHILD 
Na planetě Capella IV existuje středověku podobná kultura se spletitými zvyklostmi a tradicemi. Když Enterprise dostane za úkol navázat s Capellany diplomatické styky a zabránit Klingonům vměšovat se jejich svébytného vývoje, zdá se to snadné - jenže Kirkovi se podaří porušit nejen předpisy Flotily, ale i místní tradice.
Premiéra: 22.9.1967
HvD: 3468.1
 33. 
 WHO MOURNS FOR ADONAIS? 
Při průzkumu soustavy Beta Geminorum je Enterprise zajata mimozemským cestovatelem, nadaným zvláštními schopnostmi. Na Zemi byl kdysi znám pod jménem Apollón. Jakkoliv působí na první pohled sympaticky, má jednu celkem zásadní charakterovou chybu: myslí si, že je bůh a od posádky Enterprise se dožaduje uctívání.
Premiéra: 15.9.1967
HvD: 3372.7
 34. 
 AMOK TIME 
Pan Spock se začíná chovat velice divně, dokonce i na mimozemšťana. Projevuje agresivitu, je nevyrovnaný a zmatený, jedná iracionálně. Když sestru Chapelovou málem přizabije mísou polévky, pošle ho Kirk k doktorovi. McCoy zjistí šokující věc: Spock trpí chemickou a hormonální nerovnováhou, která může znamenat jeho smrt.
Premiéra: 20.10.1967
HvD: 4202.9
 35. 
 THE DOOMSDAY MACHINE 
Enterprise vyšetřuje příčiny zničení několika planet a objeví těžce poškozenou loď USS Constellation. Její posádka je mrtvá a její velitel napůl šílený - alespoň podle historek, které vypráví. Prostorem Federace se prý řítí absolutní zbraň: gigantický stroj, který na své cestě pohlcuje planety a energii z nich získanou užívá k pohonu...
Premiéra: 22.12.1967
HvD: 3614.9
 36. 
 WOLF IN THE FOLD 
Pan Scott si užívá zaslouženou dovolenou na rajské planetě Argelius, aby se zotavil z vážného zranění hlavy, které mu nechtěně způsobila členka posádky Enterprise. Věci se však brzy zvrhnou: v místě, kde je ubytován, začne někdo brutálně vraždit mladé ženy, a Scotty je hlavním podezřelým.
Premiéra: 29.9.1967
HvD: 3451.9
 37. 
 THE CHANGELING 
Enterprise zkoumá, co zabilo miliardy obyvatel vzdálené hvězdné soustavy. Pachatel je nalezen poměrně záhy a je nanejvýš podivný: jakási inteligentní a extrémně silná vesmírná sonda, která sama sebe označuje jako Nomád. Ať to zní sebestrašlivěji, zdá se, že právě k zabíjení byl Nomád naprogramován.
Premiéra: 13.10.1967
HvD: 3715.0
 38. 
 THE APPLE 
Planeta Gama Trianguli VI je nádherný rajský svět - nebo by alespoň byl, kdyby se všecho živé i mrtvé na planetě nepokoušelo výsadek z Enterprise systematicky pobít. Jak do toho zapadají místní obyvatelé, nevinní, naivní, něžní a bezbranní domorodci? V tak nepřátelském světě by přece měli vymřít do půl hodiny.
Premiéra: 6.10.1967
HvD: ne
 39. 
 MIRROR, MIRROR 
Kirk, McCoy, Scott a Uhura se vracejí na Enterprise poté, co navázali diplomatický kontakt s mírumilovnou civilizací Halkanů. Vinou poruchy transportéru v důsledku iontové bouře se ale zhmotní v jiném světě, v jakési pokřivené realitě jejich vlastního světa. To, že se tu nosí trošičku jiné uniformy, se ukáže jako nejméně významný rozdíl.
Premiéra: 8.12.1967
HvD: 3478.2
 40. 
 THE DEADLY YEARS 
Při návštěvě planety Gama Hydra IV se lidem z Enterprise přihodí nemilá nehoda - neznámé záření u nich vyvolá nemoc, způsobující extrémně rychlé stárnutí. Je třeba pokusit se najít lék - pokud ovšem existuje - a přežít tak dlouho, aby bylo možné ho aplikovat. Když ale Enterprise velí osmdesátník, je vesmír náhle mnohem méně bezpečný.
Premiéra: 3.11.1967
HvD: 4513.3
 41. 
 I, MUDD 
Jeden z členů posádky, Norman, změní kurs ve směru neznámé planety - a pak odhalí ostatním fakt, že je android. Po příletu na místo nalézá Enterprise planetu plnou Normanových příbuzných, kteří si vytvořili fungující civilizaci. Jejich vládce je Harcourt Fenton Mudd, pašerák a podvodníček, s nímž se Enterprise už jednou střetla.
Premiéra: 29.12.1967
HvD: 4523.3
 42. 
 THE TROUBLE WITH TRIBBLES 
Tribblové jsou malí, chlupatí, roztomilí, přítulní - a absolutně, definitivně, totálně neškodní. Když se k tomu ale přidají byrokrati z Federace, zásilka hybridního obilí, pohraniční vesmírná stanice, sporná planeta a vzteklí Klingoni za humny, vychází nám, že kapitán Kirk bude mít o zábavu postaráno. A tribblové ostatně taky.
Premiéra: 15.3.1968
HvD: 4040.7
 43. 
 BREAD AND CIRCUSES 
Enterprise nalezne trosky pohřešované lodi Flotily, S.S.Beagle, na orbitě neznámého světa. Při průzkumu povrchu je výsadek zajat bandou otrhanců, kteří se zdají být místní verzí uprchlých otroků. Jak se totiž záhy ukazuje, na planetě vládne společnost, silně připomínající starověký Řím přenesený do současnosti. Co se stalo s posádkou Beagla?
Premiéra: 17.11.1967
HvD: 3842.3
 44. 
 JOURNEY TO BABEL 
Diplomaté jsou nákladem výbušnějším než plný sklad antihmoty - a právě na Enterprise padl ten nemilý úkol přepravit vyjednávače několika znepřátelených členů Federace na konferenci na asteroidu s kódovým názvem Babylon. Na palubě je i delegace z Vulkanu, což naplňuje pana Spocka zajisté velkým nadšením.
Premiéra: 2.2.1968
HvD: 4211.4
 45. 
 A PRIVATE LITTLE WAR 
Mírumilovná primitivní planeta z Kirkova mládí se za posledních třináct let k nepoznání změnila. Kmenové války eskalují. Jeden z nepřátelských kmenů má náhle neúměrně pokročilé zbraně a je zřejmé, že někdo zásahy zvenčí narušuje rovnováhu zdejšího přirozeného technologického vývoje. Je ještě možné proces zvrátit?
Premiéra: 5.1.1968
HvD: 3211.7
 46. 
 THE GAMESTERS OF TRISKELION 
Během rutinní průzkumné mise je výsadek z Enterprise unesen výkonným přenosovým paprskem na vzdálenou planetu. Kirk, Uhura a Čechov zprvu nechápou co se děje, ale brzy jim dochází, že se z nich právě stali nedobrovolní gladiátoři pro boj v aréně. Tedy, za předpokladu, že si to nechají líbit.
Premiéra: 15.12.1967
HvD: 3619.2
 47. 
 OBSESSION 
Když byl Kirk ještě mladým poručíkem na lodi Farragut, byla půlka posádky včetně kapitána pobita mimozemským stvořením. Kirk si to od té doby klade za vinu, protože věří, že tvora býval mohl usmrtit. Nyní, po jedenácti letech, má konečně šanci zbavit se pocitu viny - pokud ovšem posádku Enterprise nepotká týž osud.
Premiéra: 19.1.1968
HvD: 4307.1
 48. 
 THE IMMUNITY SYNDROME 
Enterprise právě vyšetřuje ztrátu spojení s v oblastí Gama 7A, když Spock utrpí telepatický šok. Ucítil totiž, jak byla zničena loď USS Intrepid, jako jedna z mála obsazená kompletně vulkanskou posádkou. A brzy poté se Enterprise střetne i s pachatelem této masové vraždy - gigantickým jednobuněčným tvorem, podobným amébě.
Premiéra: 12.1.1968
HvD: 4598.0
 49. 
 A PIECE OF ACTION 
Před sto lety zapomněli výzkumníci ze Země na jedné planetě knihu o chicagských gangsterech dvacátých let 20.století. Nyní se do této oblasti vrací Enterprise - a její posádka zjišťuje, že to malé opominutí mělo naprosto nepředstavitelné následky.
Premiéra: 23.2.1968
HvD: 4657.5
 50. 
 BY ANY OTHER NAME 
Předvoj invazní armády z galaxie Andromeda přijal kvůli nenápadnému prozkoumání našeho území podobu Pozemšťanů. Nyní hledají způsob, jak se dostat zpět do domovské galaxie a podat zprávu o tom, že invaze může začít. První dopravní prostředek, který jim padne do rukou, je Enterprise.
Premiéra: 9.2.1968
HvD: 4768.3
 51. 
 RETURN TO TOMORROW 
Z dávno mrtvé planety se stále ozývá nouzové volání. Po přiblížení je posádka Enterprise vyzvána k návštěvě - hlasem, který rozhodně nezní jako nahraná automatická zpráva. Kdo obývá podzemní hlubiny této válkou zdevastované planety, a co vlastně chce po posádce Enterprise?
Premiéra: 16.2.1968
HvD: 2534.0
 52. 
 PATTERNS OF FORCE 
Když se Enterprise přiblíží k planetě Ekos, je napadena nukleárními střelami, třebaže takové technologie by měly být pro zdejší kulturu zatím mimo dosah. Průzkum povrchu přináší ještě horší překvapení: neobvykle velké procento Ekosanů nosí na rukávě pásku s hákovým křížem.
Premiéra: 6.3.1968
HvD: 4729.4
 53. 
 THE ULTIMATE COMPUTER 
Enterprise je přiřazena k testování nové inteligentní multitronické počítačové jednotky M-5, která má schopnost řídit sama celou loď. Pokud zkouška dopadne dobře, je pravděpodobné, že lidské posádky na lodích Hvězdné flotily budou těmito počítači kompletně nahrazeny. Velitelem počínaje.
Premiéra: 1.3.1968
HvD: ne
 54. 
 THE OMEGA GLORY 
Na orbitě planety Omega IV visí opuštěná loď Flotily, Exeter - zcela bez posádky, jen tu a tam se povalují hromádky bílých krystalků a prázdné uniformy. Evidentně se zde stalo něco moc nepříjemného, a je dost dobře možné, že se o to přičinil i sám kapitán Exeteru.
Premiéra: 29.3.1968
HvD: 4657.5
 55. 
 ASSIGNMENT: EARTH 
Enterprise se vydává na extrémně riskantní, ale moc zajímavou výpravu: pronikne do minulosti Země, aby tam zjistila, jak se vlastně pozemská civilizace dokázala vyhnout smrtící jaderné válce, která zničila mnoho civilizací na stejném stupni vývoje. Po příletu se ale ukazuje, že Enterprise tu není jediným návštěvníkem z jiného světa.
první řada  |  druhá řada  |  třetí řada  |  animovaná série  |  filmová série

 Sekce: epizody 
[nahoru][domů][kontaktní mail]
Star Trek - by Desilu studios
 Poslední úprava 01.01.1970 
 Design, content & idea © ToS (The only StarTrek) team 2002