Gene Roddenberry`s ANDROMEDA

andromeda | CZ

seriál
o seriálu -
seznam epizod -
postavy -
svět
různé

star trek | CZ

seriál
různé

23.5. CY10087, 16:37


Třebaže Andromeda Ascendant je projektována pro 4132 členů posádky, nyní na její palubě cestuje pouze sedm vnímajících bytostí (počítaje v to palubní počítač). Většinu úkolů a povinností posádky vykonávají nyní roboti; díky tomu je loď prakticky soběstačná. Současní členové posádky (s vyjímkou kapitána a palubního počítače všichni pouze zastupující, tedy jmenovaní v poli) jsou:


:: Dylan Hunt :::::::::
   (Kevin Sorbo)

velící důstojník

Kapitán lodi Andromeda Ascendant. Zásadový, čestný, schopný, odvážný, tvrdohlavý - tedy přesně takový, jací kapitáni bývají - a k tomu všemu ještě obdařený poněkud puberťáckým smyslem pro humor. Než se dostal do budoucnosti vzdálené tři sta let, byl zasnouben s doktorkou Sarou Rileyovou.


:: Andromeda (Rommie) :::::::::
   (Lexa Doig)

palubní počítač

Elegantní palubní počítač neméně elegantní hvězdné lodi Andromeda Ascendant. Její plné označení je "Zářivá cesta ku pravdě a poznání - umělá inteligence typu GRA 112, sériové číslo XMC-10-182." Aby se to zkrátilo, říká se jí Rommie. Řídí celou loď; technicky vzato ona vlastně je loď. Je navíc schopna dálkově ovládat celou řadu externích zařízení, od nanobotů přes průzkumné sondy až k bitevníkům.


:: Beka Valentine :::::::::
   (Lisa Ryder)

z. první důstojník

Kapitánka nákladní lodi Eureka Maru, která vysvobodila Andromedu z černé díry s vidinou slušného zisku. Je velmi rázná, ale ke své posádce chová silné ochranitelské pudy; v jejím celkem nenápadném zevnějšku se skrývá víc, než se na první pohled zdá. Je jednou z těch lidí, kteří se narodili na palubě vesmírné lodi a nikdy nežili na pevné zemi.


:: Seamus Harper :::::::::
   (Gordon Michael Woolvett)

z. vrchní strojník

Seamus Zelazny Harper se narodil na Zemi; snad i proto má slabost pro starou pozemskou kulturu. Je extrémně schopným technikem a rezidentním počítačovým expertem na palubě Eureka Maru. Je vybaven zdířkou, která mu umožňuje napojit se na počítačové systémy přímo a pracovat s nimi prostřednictvím virtuální reality.


:: Tyr Asanazi :::::::::
   (Keith Hamilton Cobb)

z. zbraňový důstojník

Nietzscheánský žoldák, který nabízí své služby každému, kdo může zaplatit. Fyzicky nesmírně zdatný geneticky upravený válečník, pocházející z vymřelého klanu Kodiaků. Tak jako všichni Nietzscheáni, i Tyr je zaměřen především na vlastní přežití a prosazování vlastních zájmů a cílů bez ohledu na kohokoliv jiného.


:: Trance Gemini :::::::::
   (Laura Bertram)

z. důstojník pro údržbu prostředí
z. zdravotnický důstojník

Poťouchlá mimozemšťanka neznámého původu, neznámých schopností a neznámých záměrů. Nikdo nezná dokonce ani její pravé jméno - pokud vůbec nějaké má. Často se zdá poněkud dětinská, naivní a odtržená od reality; a občas taková možná i je.


:: reverend Bem :::::::::
   (Brent Stait)

z. vědecký důstojník
z. překladatel

Příslušník opovrhované civilizace Magogů - tvorů, kteří požírají inteligentní bytosti a rozmnožují se znásilňováním. Reverend Behemiel Putující daleko (pro přátele Rev Bem) je však jiný než většina jeho soukmenovců; je členem pacifistické sekty známé jako "Lidé cesty" a to mu dává schopnost chápat vesmír tak trochu jinak než ostatní.


::::::::: předchozí posádka

Když byla Andromeda v první epizodě přepadena Nietzscheány, nechal kapitán Hunt evakuovat posádku a pokusil se s lodí uniknout průletem kolem černé díry. První důstojník Rhade zradil a usmrtil vrchního pilota Duhu svítání, aby pak byl sám zabit při souboji s kapitánem Huntem. Andromeda tak přišla o celou posádku kromě kapitána. Seznam původních důstojníků je zde:

kapitán Dylan Hunt,
  velící důstojník
Andromeda,
  palubní počítač
Gaheris Rhade,
  první důstojník

komandér Kim Jong San,
  náčelník letců
nadporučík Maisus nax Sinque,
  velitel taktické letky Centaur
nadporučík Thabo Xhosa,
  velitel útočné letky Shrike

nadporučík Iskander Hassan,
  zbraňový důstojník

poručík Duha svítání,
  vrchní pilot

doktor Tristan Selvig,
  vrchní lékař


"Some say the Commonwealth would have fallen even without Nietzschean treachery.
They underestimate both the Commonwealth and the Nietzscheans."

 - Yin Man-Wei: "The Rise and Fall of the Systems Commonwealth", C.Y.11942


Gene Roddenberry`s Andromeda © Tribune Entertainment

Design & text webu © StarTrek.CZ
Tento web není oficiálním informačním zdrojem a slouží pouze pro vzdělávací účely na nekomerční bázi.
Poslední úprava proběhla 01.01.1970