Gene Roddenberry`s ANDROMEDA

andromeda | CZ

seriál
svět
různé
zajímavosti -
ke stažení -

diskuse -

star trek | CZ

seriál
různé

20.7. CY10087, 06:01


::::::::: zajímavosti

--- Andromeda Ascendant (Andromeda na vzestupu) dostala své jméno na počest sjednocení galaxie Andromeda, kde Vedranské impérium kdysi položilo základy budoucího Společenství systémů. Je to desátá loď konstrukční třídy Glorious Heritage (Slavné dědictví).

--- Znělka Andromedy je skladba nazvaná Pochod Vrchní stráže. Slova (ve znělce nepoužitá) pro ni napsal R.H.Wolfe, hudbu složil Alex Lifeson ze skupiny Rush. Reakce diváků však byly smíšené; někteří byli nadšeni neobvyklostí skladby, kterou prý hraje současně dvacet tisíc kytar; jiní se dožadovali toho, aby byla první část skladby přemixována ve stylu druhé části a bylo tak možno zazpívat na ni všechna slova Pochodu; většina diváků však projevila pro novátorství znělky (pro kterou kdosi vymyslel vtipnou charakteristiku "zfetovaní techno dudáci") jen málo pochopení, a studio ji tedy pro druhou sezónu změnilo.

--- Z televize sice slyšíme angličtinu, ale ve skutečnosti se všechny dialogy odehrávají v tzv. Obecné mluvě - oficiálním jazyku Společenství systémů. Zápis používá vedranskou abecedu (TTF ke stažení), která má - zvláštní shodou okolností :) - stejný počet písmen jako angličtina.

--- R.H.Wolfe, hlavní autor seriálu, byl koncem druhé sezóny odejit - údajně proto, že seriál byl v jeho podání příliš intelektuálně náročný a zaplněný mnohaepizodními příběhovými rámci. Šušká se však, že za Wolfův odchod může Kevin Sorbo, který s ním měl osobní neshody. Tak či tak, Andromedu zřejmě během třetí sezóny čekají další radikální změny, především pak větší orientace na jednoepizodní příběhy.

--- Proč se Andromeda natáčí v Kanadě za účasti kanadských herců a filmařů? Protože kanadská vláda poskytuje takovým projektům slevy na daních, nemluvě o tom, že mají přednost při uvádění v televizi (Kanada má striktní pravidla ohledně převzaté tvorby, vyžadující například zastoupení určitého procenta kanadských herců).

--- Tyrovo příjmení "Anasazi" je zároveň jménem indiánského kmene z jihozápadu USA, který kdysi záhadně zmizel. Anasazi znamená "pradávní nepřátelé".

--- Huntovo evidenční číslo je H.E. 5095C21922.
"Humans say the Road to Hell is paved with good intentions.
Why? Do they think there`s a shortage of bad ones?"

 - Karm`Luk P`an Ku: "The Joy of Lucidity", C.Y.8633


Gene Roddenberry`s Andromeda © Tribune Entertainment

Design & text webu © StarTrek.CZ
Tento web není oficiálním informačním zdrojem a slouží pouze pro vzdělávací účely na nekomerční bázi.
Poslední úprava proběhla 01.01.1970