Gene Roddenberry`s ANDROMEDA

andromeda | CZ

seriál
svět
civilizace -
různé

star trek | CZ

seriál
různé

23.5. CY10087, 16:54


::::::::: Chichin

Chichinové jsou obojživelní plazi, stavbou těla podobní člověku. Jsou menší a útlejší než lidé, neosrstění a bez šupin; barva jejich pokožky se pohybuje převážně v zelených a šedozelených odstínech. Po celém známém vesmíru jsou proslulí svým (velepříšerným) vkusem v oblékání, který se u nich rozvinul pravděpodobně ve snaze kompenzovat nevábné prostředí jejich domovské planety. Chichinové pocházejí z bažinatého světa Sissnik na okraji galaxie Andromeda, který je natolik ohavný a nehostinný, že tam nechce žít dokonce ani většina domorodců.

Svou pověst intergalaktických obchodníků získali Chichinové zaslouženě. Odhlédneme-li od jejich prodejnosti a jejich nechutného zvyku pojídání vlastních mláďat (viz níže), jejich talentu pro obchod a zisk není co vyčíst. Chichinská civilizace se na Sissniku vyvíjela v náročném a relativně chudém prostředí, čímž se u nich rozvinula zvýšená schopnost přirozené soutěživosti; když se pak stali členy Společenství a dostali se ke hvězdám, úspěšně využili právě tuto schopnost v obchodní a administrativní sféře. Mnozí z nich se hrnou za ziskem za každou cenu a někteří přitom bohužel využívají natolik pochybných praktik, že poškozují reputaci celé chichinské civilizace. Chaos, který zavládl po rozpadu Společenství, těmto výtečníkům ještě více nahrává.

Chichinové jsou dvoupohlavní. Rozmnožují se vejci, jejichž oplodnění probíhá mimotělně. Třebaže samice kladou padesát nebo i více vajec, jen málo mláďat se dožije dospělosti. Chichinští rodiče totiž pojídají slabší mláďata, aby měla ta silnější více potravy.


 civilizace 

::::::::: Lidé a jejich variace
 - Pozemšťané 
 - Nietzscheáni 
 - Inari 

::::::::: Mimozemšťané
 - Thanové 
 - Magogové 
 - Perseidé 
 - Chichinové 


"Wealth is too Precious to be entrusted to the Rich."

 - Anonymous Kalderan Proverb, circa C.Y.500


Gene Roddenberry`s Andromeda © Tribune Entertainment

Design & text webu © StarTrek.CZ
Tento web není oficiálním informačním zdrojem a slouží pouze pro vzdělávací účely na nekomerční bázi.
Poslední úprava proběhla 01.01.1970